דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השמנה אצל חתולים

 
בעלי חתולים רבים מדי אינם מקדישים מספיק תשומת לב לאוכל לחתולים – אם בקניית אוכל לחתולים כלאחר יד ומבלי לבדוק את המרכיבים התזונתיים בו, ואם בנתינת צ'ופרים רבים של שאריות לידידם המגרגר, גם כאשר אלו אינם בהכרח בריאים לו. אין פלא, אם כך, שבשנים האחרונות יש יותר ויותר חיות מחמד הסובלות גם הן מהמגפה האנושית של שנות האלפיים: השמנת יתר.
 
כנראה שאין זה מפתיע שלא מעט בעלי חתולים אינם מקפידים על אוכל לחתולים מזין ומאוזן, שכן בעשור האחרון נדמה שגם אנו, בני האדם, נוטים לחטוא ולאכול אוכל שמן יותר, מעובד ופחות בריא לנו. ההשמנה הפכה למגפה בעולם המערבי, ואף על פי שממדיה קטנים בהרבה בעולמן של חיות המחמד, גם שם היא קיימת.

רוצים לרכוש אוכל לחתולים בריא, מזין וטעים? כנסו לעמוד אוכל לחתולים ובחרו מזון לחתולים ממגוון מותגים וחברות.

החתול השמן אולי נראה מקסים להפליא, אך חשוב לזכור שהשמנה היא סכנה לבריאותו והיא פוגעת באיכות חייו ובאריכותם, ולכן יש לטפל בנושא, או טוב יותר – למנוע את הבעיה מלכתחילה על ידי רכישת אוכל לחתולים מאוזן ובריא, והקפדה יתרה על כמויות ועל מתינות בצ'ופרים.
 
אוכל לחתולים
 

איך מונעים מהחתול להשמין?

 
בעיות השמנה נפוצות יותר בקרב חתולים המתגוררים בתוך דירה, ללא אפשרות לצאת החוצה – זאת מכיוון שהם פחות פעילים מחתולים המבלים מחוץ לבית. לכן חשוב לתת תשומת לב יתרה לקבוצת חיות זו, הן מבחינת עידוד לפעילות והן בבחירת אוכל לחתולים הולם.

אין צורך לקנות לחתול בעל משקל נורמלי אוכל לחתולים דיאטטי או רפואי מיוחד – אוכל שכזה קונים רק בהמלצת וטרינר, אם ישנה כבר בעיה רפואית שיש לטפל בה. לחתול בריא במשקל רגיל יש לקנות מזון חתולים איכותי ומאוזן, המספק את כל המרכיבים התזונתיים שהחתול זקוק להם, מבלי להגזים בכמויות השומן. בחנות חיות או אצל הווטרינר תוכלו לקבל המלצות בנושא.
 
 
 
היזהרו מהאכלה משאריות! אין זה אומר שצריך להפסיק לתת צ'ופרים כליל לצד האוכל לחתולים, אך שימו לב לכמות, וכן הימנעו ממאכלים לא בריאים – כאלו המכילים סוכר, בשר לא מבושל וכו'.

עודדו את החתול להיות פעיל יותר – שחקו איתו, משכו את תשומת לבו באמצעות צעצועים לחתולים, ותנו לו לרוץ ולרדוף אחריהם.
 
איך לטפל בחתול שמן מדי?
 
קודם כל, התייעצו עם וטרינר. אין תחליף לעצה מקצועית ולטיפול אישי בחתול שלכם. לרוב ימליץ לכם הווטרינר על שינוי הרגלי התזונה, למשל, מעבר לאוכל לחתולים רפואי מיוחד המתאים לאבחון בעייתו. כמובן, לצד שינוי זה יש לשים לב גם לכמויות המזון הניתנות לחתול, לעידוד לפעילות ולהפחתת החטיפים הניתנים לו.
 
 
 
חתול