דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזון רטוב לחתולים

 

מהו מזון רטוב לחתולים?

באופן כללי, המזון היבש מהווה את בסיס המזון לחתולים וכלבים, משום שהוא מכיל את כל הרכיבים התזונתיים להם הם זקוקים. לצד המזון היבש, קיים גם המזון הרטוב, שאיננו רק "רטוב" כמובן, אלא מדובר על מזון בעל תכולה תזונתית שונה, כאשר בד"כ מדובר על המזון המבוסס על בשר מסוגים שונים, עם תוספות חיוניות לגופם של החתולים. המזון הרטוב יכול להינתן להם לבד או עם מזון יבש, בתדירות משתנה.

 
 
 
טכניקל מעדן דגים
 
 
₪8
 
 
 
 
 
 
מיגלור שימורים
 
 
₪4
 
 
 
 
 
 
טכניקל מעדן עוף
 
 
₪8
 
 
 
 
 
 
פנסי פיסט בשר
 
 
₪6
 
 
 
 
 
 
פנסי פיסט סלמון
 
 
₪6
 
 
 
 
 
 
פנסי פיסט הודו
 
 
₪6
 
 
 
 
 
 
פנסי פיסט כבד
 
 
₪6
 
 
 
 
 
 
טכניקל פירות ים
 
 
₪8
 
 
 
 
 
 
טכניקל הודו
 
 
₪8
 
 
 
 
 
 
טכניקל סלומון
 
 
₪8
 
 
 
 
 
 
שימורי פריסקיז סלומון
 
 
₪8  ₪6
 
₪6
 
 
 
 
 
 
שימורי פריסקיז גריל
 
 
₪8  ₪6
 
₪6
 
 
 
 
 
 
«« « 1|2» »» 
 
 
מדוע חתולים זקוקים למזון רטוב?
ראשית, כפי שציינו, המזון הרטוב הוא בעל תכולה שונה מזה של המזון היבש, ולכן הוא מהווה תוספת חשובה לתזונת החתול. שנית, עקב תכולת הבשר הגבוהה יחסית שבו לעומת המזון היבש, המזון הרטוב נחשב לטעים יותר עבור חתולים, לעומת המזון היבש ולכן, הוא יכול להוות דרך מצוינת לגרום לחתולים עקשנים לאכול בזמן, ובכמות הנצרכת. בהקשר זה, נציין שלעומת כלבים ולמרות שחתולים גם יכולים לסבול מהשמנת יתר, קיימים לא מעט חתולים שיכולים לדחות את ארוחותיהם במידה שאלו אינן מגרות מספיק, ואף להיכנס למעין "דיכאון" עקב שגרת ארוחות משובשת (לבעיה זו יכולות להיות גם סיבות אחרות, אך זהו נושא למאמר אחר). בכל מקרה, המזון הרטוב יכול לפתור את הבעיה, במקרים בהם החתול מגיב טוב למזון רטוב ואיכותי. סיבה נוספת שבגללה החתולים אוהבים מזון רטוב וזקוקים לו, ומתקשרת למה שאמור לעיל, הוא העובדה שחתולים הם חיות אשר לא עברו את כל שלבי הביות שעברו הכלבים למשל, מה שאומר שמבחינה גנטית הם קרובים יחסית לחתולי הבר ולעניינו – הזם זקוקים לבשר. הבשר יכול להינתן להם ביו היתר, על ידי מזון רטוב ואיכותי, ולענות על הצורך שלהם. חשוב לדעת – מזון רטוב מכיל כמות גבוהה של מים

המזון הרטוב גם מכיל כמות מכובדת של מים, מה שיכול לסייע לחתולים לקבל את כמות המים הנצרכת לגופם, גם אם הם לא שותים מספיק במהלך היום (חשוב להדגיש – מזון הוא לא תחליף למים). לסיכום, ניתן לומר כי המזון הרטוב מהווה חלק משגרת המזון של חתולים רבים, וכאשר מדובר במזון איכותי, טעים ומזין, מומלץ לשלב גם מזון רטוב בארוחות החתול.