דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הטיפוח המומלץ לגורי כלבים

 
אחרי שחבר חדש וקטן הצטרף למשפחה יש הרבה דברים שיכולים להדאיג אתכם ואף להלחיץ. מה הוא צריך לאכול? מתי צריך להוציא אותו וכיצד אפשר למנוע ממנו להיחשף לסכנות? ממש כמו תינוק קטן, הגור שלכם יכול להיות חסר כל יכולת להגן על עצמו והוא דורש יחס מיוחד. זה הזמן להבין איך מטפלים בגורי כלבים בצורה הכי נכונה שיש.
 

טיפוח לכלבים על הצד באופן מקצועי ורגיש

 
עוד לפני שנדבר על מה הכלב שלכם צריך לאכול וכיצד השגרה שלו אמורה להיראות, כדאי שתירגעו ולא תפעלו מלחץ. אמנם מדובר בבעל חיים קטן וחסר הגנה אך בסופו של דבר חשוב להבין שאתם צריכים ליהנות מהתקופה המתוקה הזו ואתם לא הראשונים וממש לא האחרונים שיעברו את התהליך הזה. טיפוח כלבים בעודם צעירים שונה מטיפוח הכלב כשהוא מבוגר בגלל שהמזון שלו שונה וסביבת המחיה שלו לא נראית אותו הדבר ולכן חשוב גם להבין מתי הכלב מפסיק להיות גור ועובר להיות כלב בוגר שכבר יכול להתמודד בצורה שונה עם המציאות.


 

הטיפוח המומלץ לגורי כלבים

 
• אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדאוג לגור לסביבת מחייה מתאימה. חשוב מאוד שיהיה לו מקום לשינה נוח, זה לא אומר שאתם צריכים לקנות לו סלסלה יוקרתית עם כריות מהנוצות הכי איכותיות שיש אך מומלץ לדאוג לסביבה שתהיה נוחה ומספיק מרווחת בשבילו. את כלי האוכל שלו יש להניח בסמוך לאזור השינה שלו כאשר אזור עשיית הצרכים שלו מרוחק מאזורים אלו על מנת שיידע לעשות הפרדה כבר מגיל קטן.

• בתקופה זו הוא מופרד מהאם ומשאר הגורים דבר שיכול להיות לו רע מאוד. זו הסיבה מדוע תשמעו אותו מייבב וליילל אך כדי לסייע לו, עטפו בקבוק חם בשמיכה כדי לדמות את מקור החום של אמו. יש כאלו שאומרים ששעון מתקתק יכול להזכיר לו את פעימות הלב של אמו ואולי שווה לנסות.

• ודאו שאף אחד לא יפריע לגור כשהוא ישן. טיפוח כלבים בגיל הזה חייב לכלול יצירת סביבה מחייה אולטימטיבית גם אם זה אומר שתשנו הרגלים לטובתו. ילדים קטנים שעושים רעש או נגינה בקולי קולות צריכים להתחשב בגור הקטן והחדש שלכם.

• הימנעו מהוצאת הגור אל החצר. כלבים אמנם אוהבים להיות בחוץ אך השמש החזקה יכולה להזיק לגור, כמו גם טמפרטורות נמוכות מידי בחורף. שם הם יהיו גם חשופים הרבה יותר לחיידקים, דבר שיכול להיות מסוכן בתקופה זו כאשר עודם חלשים.

 

מה הגור צריך לאכול?

 
 
אי אפשר לדבר על טיפוח כלבים מומלץ בלי להזכיר את המזון. בשלבים הראשונים לחייו, לא כדאי לנסות מזון לכלבים מחברות שאינן מוכרות וכדאי להשאיר את הניסיונות לתקופה המאוחרת בו הוא כבר בוגר. בינתיים, בעודו גור, תנו לו מזון מוכר בכמויות מדויקות. חשוב לבחור מזון שמיועד לגורים ולא לזלזל בכך! מומלץ לגור לאכול שלוש פעמים ביום ולאט לאט לעבור לשתי ארוחות וכן הלאה.