דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזון רטוב לכלבים

 

תמיד רציתם לדעת מדוע המזון הרטוב חיוני כ"כ לכלבים? ובכן, לפניכם מאמר שיסביר לכם מהם יתרונותיו של המזון הרטוב ומדוע חשוב לשלב בתזונת הכלב, לצד המזון היבש, מזון רטוב לכלבים, הייעודי עבורם.

חשיבות השילוב במזון לכלבים

חשוב להדגיש – שגרת המזון הנכונה לכלב, כוללת לרוב שילוב בין כמה סוגי מזון, באופן יומיומי יחסית, אן כי לא כל סוג מזון צריך להינתן ממש בכל יום ויום. סוג המזון העיקריים הם: מזון יבש, הכולל את הגרגירים שכולנו מכירים, מזון רטוב המכיל בד"כ שילוב בין בשר מסוגים שונים למרכיבים נוספים, וכן חטיפים אשר עשויים ממגוון מרכיבים, ותפקידם הוא מגוון - החל מהנאה ומשחק לכלב, ועד לשמירה על השיניים.

יתרונותיו של המזון הרטוב:

למזון הרטוב מגוון רחב של יתרונות, שהופכים אותו למומלץ כ"כ עבור הכלבים:

-צריך לזכור שכלבים אוהבים ואף צריכים לאכול בשר, כמובן ממקור איכותי. בשר או חלבונים, יכולים להינתן להם אמנם גם ממקור מזון יבש, אולם הטעם והמרקם של מזון רטוב לכלבים, במידה שהוא איכותי כמובן, דומה הרבה יותר לבשר מאשר אוכל יבש.

-כלבים זקוקים לגיוון במזון באופן כללי, גם אם אנחנו לא תמיד מבינים זאת. גם לכלבים יש טעם מסוים באוכל וגם הם מגיבים טוב יותר למזון המגרה את טעמם, שישמור על שגרת היום יום שלהם תקינה.

-מזון יבש מכיל גם כמות נדיבה של מים. אין זה אומר שמזון יבש יכול להיות תחליף לשתיה, אולם הוא מוסיף לכמות הנוזלים בגופו של הכלב.

ולבסוף: באיזה מזון רטוב לבחור?

כפי שבטח כבר הבנתם, מומלץ לבחור במזון ממקור איכותי, מחברה אמינה שתסייע לכם לישון בשקט, בידיעה שהענקתם לכלבכם את האוכל המזין ביותר עבורו. מזון רטוב לכלבים, בדומה למזון יבש, מותאם בד"כ לכמה מאפיינים: גיל ומצב בריאותי. מזונות מסוימים מתאימים גם לסוג וגודל הכלב, אולם מכיוון שקל יותר ללעוס את המזון הרטוב, המאפיין הזה אינו משמעותי כל כך. יש לבחור את המזון הרטוב על פי המאפיינים הללו ובייחוד, על פי המצב הבריאותי של כלבכם.