דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צעצועים לחתולים

 

אימצתם חתול? אז לאחר שרכשתם לו את המתקנים המתאימים, מומלץ גם לקנות לו כמה צעצועים שיסיעו לו להוציא אנרגיה בבית ויעוררו !אצלו עניין. כדי לסייע לכם לבחור את הצעצוע המתאים, הכנו לכם מאמר העוסק כולו בצעצועים לחתולים!

 
 
 
סנסס צעצוע לחתול
 
 
₪139  ₪99
 
₪99
 
 
 
 
 
 
כדור ספוג
 
 
₪4
 
 
 
 
 
 
כדור ספוג גולף
 
 
₪4
 
 
 
 
 
 
באסטד מאוס
 
 
₪79  ₪59
 
₪59
 
 
 
 
 
 
פאניק מאוס
 
 
₪49
 
 
 
 
 
 
בובת תמנון לחתול
 
 
₪10
 
 
 
 
 
 
 
 
 

למה חתולים צריכים צעצועים?

חתולים וחיות מחמד בכלל, זקוקים לגירויים אשר יגרמו להם לנוע, להתעניין ולהוציא אנרגיה. החתולים בפרט כידוע, קרובים מאוד מבחינה גנטית לחתולי הבר (לעומת הכלבים והזאבים למשל) ולכן, הצורך שלהם בצייד או חיקוי צייד, או גבוה יותר. מרבית החתולים נמצאים בבית במרבית שעות היום או בכל היום, ובהיעדר גירויים מתאימים, הם עלולים להתחיל להרוס דברים בבית, או להפגין הפרעות התנהגותיות אחרות.

אילו סוגי צעצועים קיימים?

ככלל, כל צעצועי החתולים מבוססים על שני צרכים של החתול: הצורך שלו לרדוף והצורך שלו לצוד. כפי שנראה, הצעצועים השונים מתאימים לצרכים הללו ומסייעים לחתול לנוע ו"לתפוס" עצמים שונים.

צעצועים מבוססי תנועה – צעצועים שמטרתם היא לגרום לחתול לרדוף אחרי עצם זז, כמו גלגל, כדורים וכד'. צעצועים אלה מועילים לחתול בכך שהם גורמים לו לרוץ, להוציא אנרגיה, וליהנות כל פעם מחדש מעצם התפיסה.

צעצועים המחקים טרף – מדובר בצעצועים שונים שיכולים לנוע או להישאר סטטיים (בד"כ קיימת דרך להניע אותם, לפעמים על ידי החתול בעצמו) ומטרתם היא לחכות טרף בתחושה. לצעצועים אלה לעיתים תהיה פרווה מלאכותית וכד', או מאפיינים נוספים המדמים אותו לטרף.


צעצועים המעוררים עניין – אלה צעצועים כלליים יותר, שיכולים לכלול מאפיינים שונים כדוגמת אלה שציינו מקודם, אולם הם לעיתים קרובות מתוחכמים, וכוללים דרכים שונות המגרות את אופן המחשבה של החתול.

צעצועים המשלבים אוכל – קיימים צעצועים שונים המאפשרים לבעלים להוסיף לתוכם חטיפים או אוכל בצורות שונות, וכך גם מעוררים את תשומת הלב של החתול.


חתולים משחקים גם בשביל הכיף

לסיכום, חשוב רק לציין, שחתולים נוהגים לשחק גם בטבע, כאשר הם שבעים. אם החתול שבע, זה לא אומר שהצורך שלו במשחק נעלם או נחלש. צעצועים חיוניים לחתולים כמעט בכל מצב, וניתן להיוועץ עם בעלי מקצוע, באשר לצעצוע המתאים לכל חתול וחתול.