דוג פיקס בע"מ
 
 
 
5
18 חוות דעת
 
 
יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך בוחרים בתזונה הנכונה ביותר לכלבך?

 
באופן דומה לבני האדם, גם כלבים זקוקים לתזונה נכונה כדי לשמור על בריאותם. לשם כך חשוב מאוד להתאים להם את האוכל לכל שלב בחייהם תוך התחשבות מלאה במצבם הבריאותי. איך עושים זאת? על כך במאמר הבא.

הדבר החשוב ביותר הוא לא לתת לכלבים אוכל שמיועד לבני אדם! הרי אנחנו לא אוכלים אוכל לכלבים, אז למה שהם יאכלו את שלנו? במזון שלהם יש בדיוק את המרכיבים שהם זקוקים להם על מנת לחיות חיים טובים ובריאים, ואילו המזון שלנו עלול לפגוע בהם. אז גם אם אתם ממש לא אוהבים את האוכל שמוגש לכם, אל תתפתו לזרוק אותו לכלב ששרוע מתחת לשולחן האוכל.

כלל אצבע נוסף הוא לא לתת לכלב אוכל לכלבים בלי סוף. צריך לשים לב למשקל הגוף שלו ולהיעזר בהוראות הניתנות על גבי האריזה או מהווטרינר שלכם באשר לכמות האוכל הרצויה.
 
כלבים
 

כללים בסיסיים

 
מזון לגורים
 
גורי כלבים, ממש כמו תינוקות וילדים של בני אדם, זקוקים לאוכל מיוחד אשר יתרום להתפתחותם התקינה. בהחלט רצוי לקנות להם אוכל לכלבים עשיר בקלציום (סידן). זהו מינרל משמעותי אשר תורם לבניית העצמות. אם הגורים לא יאכלו מספיק קלציום, הם עלולים לסבול ממחלה הנקראת רככת. מחלה זו באה לידי ביטוי בעצמות חלשות הנוטות להישבר, ובמילים אחרות – תצטרכו לבלות לא מעט זמן אצל הווטרינר ולשלם כסף רב על איחוי השברים. בנוסף, חשוב לוודא שיש במזון שאתם קונים מספיק ויטמין D, כיוון שהוא עוזר לסידן להיספג במעיים.

יש לציין שגזעים אשר בבגרותם צפויים לשקול למעלה מ- 26 ק"ג, זקוקים בחודשי החיים הראשונים שלהם למזון מיוחד אשר יבטיח שיתפתחו כראוי. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם מוכרים אשר עובדים בחנות חיות, שיוכלו לעזור לכם לבחור את המזון הטוב ביותר עבור הגור שלכם.
 
רוצים לרכוש מזון טעים, מזין ובריא לכלבכם? כנסו לעמוד אוכל לכלבים.
 
כלבות בהיריון / מניקות
 
אם במקרה בחרתם שלא לעקר את הכלבה שלכם, צריך לדאוג לה לאוכל מיוחד הן בזמן הריונה והן בזמן שהיא מניקה. כמו שנשים נוטלות חומצה פולית ותוספת מינרלים וויטמינים במהלך ההיריון, גם כלבות צריכות השלמה של מינרלים וויטמינים, בעיקר של קלציום. אחרת הן עלולות ללקות בקדחת החלב, אשר במקרים קיצוניים יכולה לגרום גם למוות.
 
כלבים בוגרים
 
כלב נחשב לגור עד לגיל שנה, ולאחר גיל זה הוא נחשב לבוגר. בוודאי עם הזמן תתחילו לשים לב שרמת הפעילות הגופנית שלו יורדת. כתוצאה מזה, הוא לא זקוק לאותן כמויות של אוכל לכלבים שצרך עד כה, והוא צריך לשמור על משקל תקין. אחרת ייגרמו לו בעיות בריאותיות, ממש כמו אלו שמתפתחות אצל בני אדם הסובלים מעודף משקל. על מנת לעזור לכלב שלכם לשמור על משקל תקין, קנו לו מזון עשיר בסיבים תזונתיים. כך, הוא יהיה שבע למרות שכמות המזון שלו תקטן.

דוג פיקס הינה מרכז לחיות מחמד. תוכלו למצוא אצלנו מזון לבעלי חיים, צעצועים ומוצרים נלווים אחרים. כמו כן, אנו מספקים שירותי וטרינרי ומספרת כלבים. אנו מזמינים אתכם ליהנות מכל השירותים שלנו – תחת קורת גג אחת.